Snězte si místo zákusku třeba talíř
To, že po snědené hostině nemusíme nutně hned zamířit ke dřezu nebo do myčky, a také není třeba ani při pikniku hledat koš na odhození plastového nádobí, je docela hezká představa. Nemusí to být ale pouze představa. Tuto možnost si můžete splnit tím, že do svého běžného života pustíte nový a velice zajímavý produkt, kterým je jedlé nádobí. Jedlé nádobí vzniklo díky zajímavému nápadu, jak přispět k ochraně životního prostředí a pomalu se začít zbavovat nebezpečných plastů.
- Při jeho výrobě se používají čistě přírodní suroviny, které naši přírodu v žádném případě nezatěžují.
- Kromě toho jsou tyto suroviny v podstatě vedlejšími produkty při zpracování jiných druhů potravin.
Běžně se tedy využívají například jablečná vlákna anebo pšeničné či ovesné otruby.
Mnoho možností využití
Nádobí, které je vyrobeno z těchto produktů, v sobě udrží potraviny i nápoje v nezměněném stavu jak v teplé, tak i ve studené podobě. Například jedlé kelímky jsou vyráběné z ovesných otrub, pšeničné mouky, vody a cukru.
- Dalo by se tedy říct, že se jedná v podstatě o sušenku, která má jen jiný tvar a slouží dvěma způsoby.
- Nejprve z ní vypijete svůj nápoj a pak ji sníte.
Je to tedy ideální nádobí nejen na cesty, ale i do domácnosti. S pitím není nutné spěchat. I horký nápoj, kterým může být kupříkladu káva, kakao nebo čaj, tu vydrží po celou dobu, co si ho budete vychutnávat. A pokud si dáte něco chlazeného, pak můžete na pomalé popíjení využít i brčko. A to pochopitelně takové, které po vypití nápoje sníte společně s kelímkem. Jedlá brčka jsou plně funkční a můžete je využít i pro kulinářské účely. Až se vám jich nahromadí více, pak z nich můžete uvařit třeba zajímavý oběd.
- Ale nejen kelímky a brčka jsou pro milovníky nových trendů k dispozici.
- Najíst se můžete i z jedlých talířů.
- A poté jsou jedlé talíře připravené ke konzumaci.